Нейл-індустрія в сучасному світі користується величезною популярністю, і не дивно, адже вона тісно пов'язана з поняттям "краси" - а точніше, з красою нігтів сучасних модниць. Важливо зазначити, що красивий і якісний манікюр залежить не тільки від досвідченого майстра, а й від використаних ним засобів.
Сьогодні ми хочемо звернути вашу увагу на такий продукт, як топ-покриття для гель-лаку. Давайте розберемося, що це за продукт, які функції він виконує і які різновиди топ-покриттів існують. Для тих, хто тільки починає свій шлях у манікюрі, цей матеріал стане корисним введенням, а навіть досвідченим майстрам він може запропонувати щось нове.
Сьогодні ми хочемо звернути вашу увагу на такий продукт, як топ-покриття для гель-лаку. Давайте розберемося, що це за продукт, які функції він виконує і які різновиди топ-покриттів існують. Для тих, хто тільки починає свій шлях у манікюрі, цей матеріал стане корисним введенням, а навіть досвідченим майстрам він може запропонувати щось нове.
Топ для гель-лаку: що це таке і функції
Топ - це вищий штрих у процесі нанесення кольорового гель-лаку, покликаний закріпити його, а також забезпечити надійний захист від відколів і вицвітання. До його складу входить натуральна каучукова смола, яка формує на поверхні нігтя міцний і стійкий шар. Цей шар виконує кілька важливих функцій: закріплює дизайн, вирівнює недоліки і патьоки від кольорового гель-лаку, роблячи манікюр не тільки довговічним, а й ідеально акуратним.
Функції топа для нігтів:
- Захист кольору від подряпин, відколів, тріщин, вицвітання, впливу агресивного зовнішнього середовища.
- Дозволяє створити ідеальний відблиск.
- Дозволяє зробити довирівнювання.
- Допомагає якісно закріпити дизайни та елементи декору.
- Деякі види топів надають манікюру додаткові ефекти, наприклад матовість.
- Скріплює попередні шари лаку і забезпечує довговічність манікюру, надає міцність композиції.
- Захищає від пожовтіння.
Види
Від виробників можна виділити такі основні види:
- З липким шаром і без нього.
- Густі та рідкі.
- Матові.
- З шимером.
- Для закріплення дизайнів.
З липким шаром і без нього
Липкий шар (дисперсійний) - це залишкова липкість на гель-лаку, базі й топі після його полімеризації в лампі.
Топ з липким шаром - широко використовуваний варіант. Поєднується з усіма полімерами, покриває різного виду дизайн.
Основні функції дисперсійного шару:
- Поліпшення зчеплення між шарами штучного покриття: між базою і гель-лаком, гель-лаком і топом.
- Надання еластичності гель-лаковому покриттю, що дуже важливо, якщо нігті гнучкі і добре гнуться.
Виходячи з функцій дисперсії, стає зрозуміло, що топи з липким шаром мають еластичність і ідеально підходять для м'яких нігтів. На гнучких нігтях такі топи "рухатимуться" разом з нігтем, а не тріскатимуться.
Топ без липкого шару
Такі типи часто вибирають новачки. Топи без липкого шару дають змогу скоротити час процедури і витрати майстра, оскільки не мають дисперсії, яку необхідно знімати спеціальним засобом. Вони більш жорсткі, підходять для міцних нігтів. На м'яких нігтях, що гнуться, і при нанесенні на м'яку, пластичну базу будуть тріскатися.
На замітку: Головною перевагою покриття без липкого шару є економія часу майстра. Відразу ж після полімеризації в лампі манікюр готовий і можна відпускати клієнта.
Густі та рідкі
За консистенцією топи можуть бути густими і рідкими, але ці поняття дуже відносні. Деякі топи рідкі, як вода. Деякі настільки густі, що тягнуться, як жуйка. Щоб зрозуміти густоту топа, досить витягнути пензлик з флакончика і подивитися, наскільки швидко матеріал стікає з пензлика і наскільки він тягучий. Топи консистенції води найчастіше без липкого шару. Топи з липким шаром можуть бути як густими, так і більш рідкими.
Матові
Існує 2 види матових топів: оксамитові та сатинові.
Оксамитові топи - створюють на нігтях легку матовість, яка на дотик мало відрізняється від глянцю і може з часом починати блищати. Оксамитові топи - пористі, і в ці пори притягується бруд. Тому краще вибирати їх для нанесення на темні кольори і кольори середньої тональності.
Сатинові топи - таких приємних відчуттів уже не дають. Вони просто матові, немов по поверхні пройшли супер м'яким бафом. Через 1-2 тижні починають злегка затиратися і поблискувати. Вони ідеально підходять для світлих відтінків. Звичайно, вони можуть забруднитися, але в будь-якому разі не так сильно, як оксамитові.
З шимером
Топи з шимером (блискітками) дають змогу надати ефектності будь-якому однотонному покриттю! Блискітки в топах бувають різних розмірів і відтінків, тому ви з легкістю зможете створити бажаний ефект.
Використовувати гель-лаки або топи з шимером! Вони відмінно приховують недоліки нігтьової пластини!
Для закріплення дизайнів
Топи для закріплення дизайнів - окрема категорія топів. Завдяки спеціальній формулі вони ідеально фіксують дизайни (слайдер-дизайни, дизайни в техніці лиття, втирку тощо) і завдяки своїй еластичності забезпечують тривале носіння штучного покриття без сколів і відшарувань.
Після полімеризації кольорового шару настав час покрити пластину фінішем. Не підсувайте близько топ до лампи, особливо якщо УФ апарат увімкнений.
На замітку: Виходячи з грамажу, топи бувають на 8, 12 і 15 мл. Ще бувають на 30 мл, але вони вважаються як "резерв", зазвичай вони йдуть без пензля, але їх можна перелити у звичайну баночку.
Правила використання топа
Топове покриття забезпечує довговічність і міцність манікюру, але необхідно дотримуватися правил його застосування:
- Перед використанням топ потрібно розмішати.
- Акуратно відкрити флакон з в'язким засобом.
- Зняти надлишки лаку, залишивши на одній стороні пензлика трохи засобу.
- Розташувати пензлик паралельно пластині.
- Першу краплю поставити на середині нігтя і розтягувати засіб по поверхні.
- Запечатати торець, по краю спила нанести трохи топа.
Як вибрати топ?
Під час вибору якісного топа, завжди приділіть увагу таким критеріям:
1. Консистенція. Краще вибирати засіб із густою консистенцією. Рідкий буде затикати на кутикулу і після сушіння буде неохайним.
2. Пензель у флаконі має бути щільним, акуратним, без ворсинок, що стирчать.
3. Професійний. Купуйте оригінальну продукцію перевірених брендів.
4. Каучуковий. Це еластичне і міцне покриття, яке підлаштується під усі вигини.
5. Топ без дисперсії заощадить ваш час на матеріалах для зняття липкості.
Прагніть до істинної краси і завжди вибирайте професійні засоби для ідеального манікюру.