Чи небезпечні УФ-лампи для манікюру

Чи небезпечні УФ-лампи для манікюру
Сьогодні важко уявити дівчину без стильного і доглянутого манікюру, адже доглянуті руки - це візитна картка кожної представниці прекрасної статі. Для довготривалого манікюру багато хто воліє використовувати гель-лак, який зберігає свій первісний вигляд на нігтях протягом до 4-х тижнів. Однак, щоб гель-лак моментально застиг, потрібне застосування спеціальної УФ-лампи для сушіння нігтів. Існує розбіжність у думках щодо того, чи можуть ці лампи бути шкідливими для здоров'я чи ні. Деякі стверджують, що УФ-лампи можуть чинити негативний вплив на здоров'я, тоді як інші вважають, що вони безпечні. Для того щоб раз і назавжди прояснити це питання, рекомендуємо прочитати цю статтю.


Чи небезпечна УФ-лампа?


Однією з основних побоювань є потенційний вплив ультрафіолетового випромінювання на шкіру рук і нігтів. УФ-лампи використовують ультрафіолетові промені для швидкого затвердіння гель-лаку. Проте деякі дослідження припускають, що тривалий вплив ультрафіолетового випромінювання може підвищити ризик різних проблем, включно з передчасним старінням шкіри і пошкодженням ДНК.

Слід зазначити, що сучасні УФ-лампи зазвичай мають вбудовані технології, спрямовані на зниження потенційної шкоди. Це включає в себе фільтри, які мінімізують кількість ультрафіолетових променів, що досягають шкіри.

Відомо, що довжина хвилі в УФ-ламп становить 350-400 нанометрів. Дослідження вчених показують, що для здоров'я людини потенційно небезпечними є промені з довжиною хвилі менше 295 нанометрів. У цьому контексті слід зазначити, що UV-лампи, які використовують під час манікюру, не становлять загрози для здоров'я, згідно з підтвердженням онкологів. 
Необхідно підкреслити, що ці висновки застосовні до одноразового використання зазначених пристроїв. Однак чи варто турбуватися про можливий виклик раку ультрафіолетом під час регулярного відвідування манікюрного салону кожні два тижні?

Клінічні дослідження в галузі дерматології в США демонструють, що регулярне використання УФ-лампи для манікюру раз на два тижні не збільшує ризик розвитку раку або прискорює процеси старіння шкіри. Рівень ультрафіолетового випромінювання, який ми отримуємо під час цієї процедури, еквівалентний лише 17 секундам впливу на сонце. Важливо підкреслити, що частка цього випромінювання вкрай незначна. Проте багато хто висловлює побоювання щодо об'єктивності подібних досліджень, стверджуючи, що найчастіше їх проводять компанії, що займаються виробництвом засобів для догляду за нігтями. Це порушує питання про незалежність і достовірність отриманих результатів.

Деякі експерти виділяють потенційний ризик розвитку нігтьової меланоми у зв'язку з використанням ультрафіолетових ламп. Досвід у галузі медицини підтверджує, що більшість захворювань стосуються саме ніг. Важливо відзначити, що, процедури педикюру з використанням гель-лаку проводяться рідше, ніж манікюр. На основі клінічних досліджень виявлено кілька потенційних факторів, які можуть значно збільшити ризик розвитку меланоми. Серед них слід виділити механічні пошкодження нігтя, вплив агресивних хімічних речовин, спадковість, а також підвищені ризики онкологічних захворювань.


Як безпечно використовувати УФ-лампу


Щоб уникнути потенційної шкоди здоров'ю, важливо дотримуватися певних запобіжних заходів під час використання УФ-лампи. Ось кілька порад, як використовувати її безпечно:

1. Використовувати якісні УФ-лампи: Вибирайте лампи від відомих виробників.

Лампи для манікюру від Global Fashion - це якісні та професійні продукти для манікюру.


2. Використовувати засоби захисту: За 20 хвилин до манікюру, наносьте на руки і нігті засоби з SPF, щоб зменшити вплив ультрафіолету.

3. Дотримуватися рекомендацій щодо часу: Не перевищуйте рекомендований час сушіння, зазначений на продукті.

4. Проводити перерви: Робіть перерви між процедурами, щоб надати шкірі відпочинок.

5. Застосовуйте спеціалізовані рукавички для проведення манікюру, які відкривають лише ніготь і невелику прилеглу область.


Загалом, при дотриманні простих рекомендацій, передбачених в інструкції, використання UV і LED-ламп для манікюру навіть у домашніх умовах стає повністю безпечним.

Читайте також: Використання SPF перед манікюром: захист рук від гелевого манікюру
Дата: 20.12.2023 11:44 Переглядів: 60