Чи правильно ви стерилізуєте інструменти?

Дезінфекція:
· Будь поверхности;
· Ручні инструменты;
· Обертові инструменты;
· Руки (антисептика);
· Дезінфекція кожи;
· Обробка ран.
На сьогоднішній день в салонах застосовуєтьсяхімічний метод дезінфекції.Його дієвість зумовлена застосуванням спеціальних дезінфікуючих засобів. Вони можуть бути в готових розчинах, таблетках, аерозолях.
Дезінфекція інструментів включає в себе ряд послідовно виконуваних дій. Одразу після використання їх занурюють у розчин обраного дез. кошти ( краще вибрати засіб яке включає перед стерилізаційну очищення ), де інструмент очищається від забруднень ( епідерміс, частинки нігтьової пластини, кров ) за допомогою ватно-марлевих тампонів або латунних щіточок. Потім інструменти перекладають в іншу ємність з дез. розчином. При цьому рідина повинна повністю покривати всі предмети. Час експозиції (витримки в розчині) залежить від обраного розчину. Всі маніпуляції виконуються в захисних рукавичках.
Стерилізація
Стерилізація– це завершальний етап обробки інструментів. У процесі стерилізації знищуються не тільки устойчивыемикроорганизмы, але і їх спори. Стерилізації піддається все, що мало контакт з шкірою і нігтями клієнта.
Стерилізацію інструментів проводять з метою умертвіння на них всіх патогенних і непатогенних мікроорганізмів, у тому числі їх спорових форм.
Догляд і зберігання інструментів
Після виконання всіх етапів (дезінфекція, очищення, стерилізація) необхідно зберігати чистий інструмент в стерильному середовищі, наприклад, у стерильних одноразових пакетах або в ультрафіолетовому шафі –УФО стерилізаторі, де інструменти залишаються стерильнимипротягом 3 дібабов ємності з герметично закривається кришкою.
УФ стерилізатор призначенийТІЛЬКИдля зберігання знезаражених, простерилізованих інструментів. Ручні інструменти повинні знаходитися всередині на спеціальних перфорованих підносах, а обертові слід поміщати на підставку для фрез.
В УФО стерилізатор поміщати тількисухі та стерильні інструменти.