Чому гель пече в лампi?!

{ $article->title }}

При роботі з гелем для моделювання нігтів ваші клієнти напевно відчували печіння при приміщенні руки з покриттям в УФ лампу. Причини цього печіння майстри називають самі різні й часом несподівані:

  • Значить гель поганий.
  • Лампа погана
  • Занадто потужна УФ лампа
  • Занадто слабка УФ лампа
  • У клієнтки невідповідні нігті


Жодна з вищеперелічених причин не є правдою. Гель «горить» в лампі за зовсім іншими причинами. Коли ми поміщаємо руку в УФ лампу з гелем, то він починає переходити з гелеподібного стану в тверде, відбувається реакція полімеризації (застигання). Якщо згадати шкільну хімію, то там нас вчили, що реакції бувають двох видів:

✅Екзотермічна (з виділенням тепла)
✅Ендотермічна (з поглинанням тепла)
Реакція полімеризації належить до екзотермічний реакції, при її протіканні тепло завжди виділяється.

Якщо ви працювали з акрилом, то напевно знаєте, що якщо доторкнутися пальцем до поверхні нігтя, який тільки що був змодельований, ви відчуєте тепло. Повна реакція полімерами в акрилових системах відбувається 24-48 годин, а в гелевих всього кілька хвилин. Саме тому при роботі з гелем потрібно бути особливо уважними. При неправильній роботі тепло буде виділятися дуже швидко і клієнт може отримати опік нігтьової пластини.

Гель складається з олігомерів і фотоинициаторов. Фотоинициаторы використовують енергію УФ променів, щоб згенерувати вільні радикали для процесу твердіння. Чим більше фото ініціаторів у конкретному гелі, тим швидше проходить процес твердіння. Однак це не означає, що ми можемо просто взяти гель, додати туди мільйон фотоинициаторов і він чудово полімеризовані за 2 секунди. Все не так просто.

Велика кількість фото ініціаторів призведе до надмірного экзотермическому ефекту і матеріал буде надмірно нагріватися на нігтях клієнта. Це особливо неприємно тим клієнтам, нігті яких пошкоджені або ослаблені. Чим товще шари матеріалу і, відповідно, більше фото ініціаторів, тим вище ймовірність появи екзотермічної реакції. Більш тонкі шари УФ гелів краще тверднуть і виділяють менше тепла під час твердіння.Дуже велика кількість фото ініціаторів може також призвести до втрати блиску, знебарвлення, неповної полімеризації і, як наслідок, алергічних реакцій.

Використання відповідних фото ініціаторів для гелів і їх оптимальної кількості — це дві складні завдання, які стоять перед науковцями, які розробляють ці види матеріалів.

Три важливі фактори в твердінні УФ гелів:

1.Оптимальний баланс між фото ініціаторами і УФ лампою.
2.Інтенсивність і спектр УФ лампи.
3.Час експозиції в УФ променях.


Поради по роботі з гелями, які допоможуть уникнути надмірного нагрівання:

Не моделюйте дуже товстий шар гелю відразу на «голу» нігтьову пластину.
Використовуйте базовий шар гелю для зчеплення.
Працюйте з підкладкою.
Міняйте лампочки в УФ лампі регулярно (кожні 3-6 місяців, залежно від інтенсивності роботи).
Завжди використовуйте тільки професійні матеріали.
Єдина причина, що не залежить від роботи майстра — це тонкі, пошкоджені або перепиленные натуральні нігті клієнта.

Наприклад, після невдалого зняття нігтів. З таким клієнтам потрібно працювати обережно, обов'язково тонкими шарами гелю. На відміну від здорової нігтьової пластини, яка має 100 шарів, пошкоджені нігті мають всього 50-60 шарів, з-за цього чутливі рецептори знаходяться майже в 2 рази ближче до матеріалу і клієнт добре відчуває навіть маленькі перепади температури. Якщо ніготь сильно пошкоджений, іноді краще відмовитися від процедури моделювання і почекати поки нігтьова пластина повністю оновиться через 3-4 місяці.

Якщо нагрівання сталося, нехай клієнт відразу ж дістане руку з лампи підтримає її деякий час на відстані, але так, щоб УФ промені потрапляли на покриття. Основна частина реакції, коли йде бурхливе виділення тепла, відбувається спочатку, далі, перегріву відчуватися не повинно.

Розуміння процесу полімеризації гелю допоможе вам проаналізувати свої помилки і вчасно запобігти їх.Дата: 19.07.2019 22:46 Переглядів: 619