Перукарське мистецтво

{ $article->title }}

З тих пір, як людина вперше побачив своє відображення в дзеркальній поверхні, його бажання добре виглядати тільки посилилося. Будь-яка можливість поліпшити свою зовнішність, якось виділитися стала нагальною необхідністю.

У різні часи «наводити марафет» і стежити за модою могли собі дозволити тільки багаті люди, у яких були на це час і гроші, а ось професія перукаря ніколи не приносила великих доходів. Лише мода була законодавицею для талантів, а історія навіть не зберегла для нас їх імена.

Сьогодні ситуація змінилася. Жодна людина не обходиться в наші дні без візиту в перукарню, а слава відомих майстрів зачісок гримить на всю країну. Так хто ж вони сьогодні — перукарі?Найпоширеніша і доступна спеціалізація для початківців - перукар широкого профілю. Цей фахівець не тільки стриже, фарбує, сушить і завиває волосся, але і майстерно використовує машинку і фен, знає особливості хімічних складів фарб і їх біологічний вплив на людину. Він працює і з жінками, і з чоловіками, і з дітьми.

Однак модельні та вечірні зачіски не входять в його компетенцію. Послуги такого роду надає перукар-стиліст або перукар-технолог. Це більш кваліфікований фахівець, в чиї обов'язки входять не тільки стандартні стрижки, але і:

- авангардні стрижки

- молодіжні та вечірні зачіски

- стрижки гарячими ножицями

- весільні укладання

- спектральна забарвлення

- володіння технологіями провідних фірм (WELLA, LOREAL, CUTRIN та інші)

- всі види завивок.Специфіка роботи перукара:


Плюси професії:

· Затребувана на ринку праці.

· Високі оклади фахівців.

Мінуси професії:

· Робочий день у перукаря, як у всіх 8-12 годин. Але провести весь цей час на ногах, та ще й у приміщенні, де працюють з фарбою, включеними фенами і ножицями в руках не кожному під силу.

· Найчастіші клієнти медичних центрів, що займаються відновленням хребта, лікування вен і артрозами перукарі. Варикоз, захворювання дихальних шляхів, ранній артрит їх професійні недуги. Звичайно, багатьох з них можна уникнути, дотримуючись певні норми і гігієну праці, але фактор ризику високий.Робота для перукаря: Студії і салони краси.


Перукар повинен володіти такими якостями:

- креативність.

- терпіння і витривалість.

- працьовитість.

- гумор і чарівність.

- комунікабельність.

- акуратність.Перукар- це одна із самих давно відомих і шанованих професій. Робота перукаря - це робота з кожною людиною окремо, вимагає врахування його характеру, індивідуальності і смаку. Творчий процес створення зачісок і стрижок знаходиться в близькому спорідненні з творчістю в будь-якому іншому виді людської діяльності. Праця за виконання зачісок і стрижок по суті своїй ближче всього до мистецтва скульптора.

Зачіска - це та ж скульптура і вона сприяє створенню його художнього образу. Для того щоб бути хорошим перукарем, недостатньо тільки вивчити технологічну сторону виконуваних робіт оволодіти необхідними навичками, потрібно розвивати в собі естетичні почуття і мислити художніми образами, знати закони поєднання стилів та кольорів в одязі та зачісці.

Якщо перукар добивається поєднання зачіски з зовнішністю, стильовим призначенням, одягом і макіяжем, тільки тоді він може вважати свою роботу досконалою. Професія перукар чудова тим, що майстер, виконуючи свою роботу з душею, дарує радість не тільки людям, але і сам отримує від своєї роботи величезне задоволення. Краса, як відомо, врятує світ, а хороший перукар завжди буде дарувати людям тільки красу і своє неповторне мистецтво!

Роль перукаря у створенні загальної гармонії ліній з урахуванням індивідуальності клієнта є часом вирішальною. Кожна людина удається до допомоги перукаря в надії на те, що він на основі своїх знань і вимог сучасної моди, професійного досвіду і особистого смаку створить витончену зачіску. Саме тому професія перукаря повинні вибирати люди з творчою натурою та достатньо розвинутим естетичним смаком.

Вибір будь-якої професії – найважливіша подія в житті і долі людини – відбувається в тому віці, коли тільки починає складатися життєвий досвід, не дуже точні орієнтири і висока ймовірність помилки.

- У чому полягає складність тієї або іншої професії?

Які психофізичні вимоги, що пред'являються до неї?

У чому полягає, вимоги до здібностям людини, яка обрала ту чи іншу спеціальність?

Адже трапляється і так, що деякі розчаровуються в ній через розбіжності власного уявлень з фактичним характером змісту праці. Психофізичні дані, стан здоров'я виявляються деколи протипоказані обраній професії або спеціальності. А це, як правило, веде до зміни професії, в результаті чого люди і суспільство в цілому несуть моральні і матеріальні витрати.

Величезне значення має правильний і всебічний облік психофізичних вимог до обраної професії. Знаючи особливості свого характеру і темпераменту, ступінь емоційної збудливості, вразливості і енергійності, швидкість зміни настроїв тощо, слід підбирати такі види діяльності, які відповідають Вам найбільше.


До числа головних вимог при виборі професії перукаря слід віднести:

- загальний фізичний розвиток.

- високу чутливість до кольору.

- хороший зір.

- спостережливість.

- постійний самоконтроль.

- організованість.


Перукаря повинні бути властиві і такі якості, як: розвинена зорова пам'ять і оперативне мислення, вміння швидко орієнтуватися і приймати правильні рішення в конфліктних ситуаціях, тактовність, доброзичливість, чуйність, повагу до клієнтів.Дата: 19.07.2019 22:08 Переглядів: 1713