Алергія в манікюрній індустрії: причини і як із цим боротися

{ $article->title }}
У nail-індустрії, як і у всіх галузях, існують як позитивні, так і негативні аспекти. Останнім часом все частіше зустрічається неприємне явище - алергія на гель-лак та інші хімічні продукти. Гель-лак став ідеальним рішенням для багатьох дівчат у пошуку красивого і довговічного покриття, при цьому залишаючись доступним за ціною. Однак, не всі готові відмовитися від традиційних лаків через алергічні реакції, які можуть виникнути як у майстра, так і у клієнта.

Щоб зрозуміти, як уникнути алергії, давайте розглянемо причини, які майстри називають як можливі джерела негативних реакцій, і розберемо, що насправді може спричиняти проблеми, а що безпечно.


Відсутність хорошої вентиляції

Відомо, що майстер з нанесення гель-лаку змушений вдихати випаровування цього продукту щодня протягом 4-5 годин і навіть довше. Унаслідок такої тривалої та постійної експозиції професіоналам у сфері манікюру загрожує розвиток алергічних проблем у дихальній системі. Цей вид алергії найчастіше пов'язаний з агентами, що містяться в гель-лаку.
Проблеми можуть виникнути в разі, якщо в приміщенні, де відбувається нанесення гель-лаку, відсутня хороша вентиляція, або зовсім її немає. Також, якщо вікна рідко відчиняються для провітрювання, то ймовірність розвитку алергічних реакцій стає ще вищою.

На замітку: Регулярна увага до стану вентиляції та часте провітрювання приміщення є важливими кроками для забезпечення безпеки та комфорту. Ці заходи можуть допомогти запобігти негативним наслідкам і підтримувати здорове оточення.


Неправильно організоване приміщення

Стружка від гель-лаку, опил нігтів і пил - всі ці потенційні алергени можуть накопичуватися в робочому кабінеті, вдихаючи які як клієнти, так і майстер, наражають себе на ризик. Майстер проводить у цьому приміщенні тривалий час, тому бажано, щоб воно було обставлено з урахуванням мінімізації можливості затримання алергенів.

На замітку: Рекомендується уникати використання текстильних елементів, таких як штори, рюші та інші, які можуть стати пасовищем для пилу і забруднень. Замість цього, переважно обирати гладкі поверхні, які легко і швидко можна очистити і підтримувати в чистоті.


Неправильне використання рукавичок

Алергічні реакції часто пов'язують із використанням латексних рукавичок, але на щастя існують безпечніші альтернативи. Одними з таких альтернатив є рукавички з вінілу та нітрилу.

Найпоширеніші помилки під час використання рукавичок майстрами:

- Неправильний підбір розміру.
- Робота в одній парі рукавичок цілий день (рукавички необхідно міняти кожні 3-4 години і/або після кожного клієнта).
- Прибирання робочого місця, стерилізація інструментів і виконання інших маніпуляцій без рукавичок.
- Робота в порваних рукавичках.

На замітку: Завжди рекомендується використовувати в роботі вінілові або нітрилові рукавички без використання тальку.


Використання неякісних антисептиків

На ринку існує два види антисептиків:

- Медичні (випускають фармацевтичні корпорації) - виготовляються за суворими стандартами, тому максимально знезаражують шкіру і майже ніколи не стають причиною негативних реакцій.

- Антисептики від косметичних компаній або виробників гель-лаків - не дуже якісно захищають шкіру, але це індивідуально у кожної людини. 

На замітку: Рекомендується використовувати медичні антисептики, проте також можливе придбання високоякісних антисептичних засобів у відомих виробників.


Зняття гель-лаків рідинами на основі ацетону

Ацетон - це хімічна речовина, яка може бути досить агресивною щодо нігтів клієнтів і викликати алергічні реакції у майстрів, особливо якщо вони працюють без захисних рукавичок.

На замітку: Уникайте використання рідин для зняття лаку, які містять ацетон.


Індивідуальна непереносимість будь-якого засобу

Алергічні реакції можуть виникнути у різних людей у відповідь на різні засоби, оскільки кожен організм унікальний. Це пояснюється тим, що склад гель-лаків, рідин для зняття, баз, топів та інших продуктів, які використовуються під час манікюру, містить безліч компонентів, які можуть викликати небажані реакції.

На замітку: Якщо ви виявили, що у вас виникла алергічна реакція на будь-який засіб, рекомендується негайно припинити його використання і пошукати більш відповідну заміну. В індустрії нейл-сервісів існує великий асортимент продуктів, з яких можна вибрати більш відповідний варіант для вашої шкіри або організму.


Як уникнути алергічної реакції та вберегти клієнта?

Звісно, алергічна реакція - це індивідуальне явище, яке може сильно різнитися залежно від особливостей організму кожної людини. Однак існують способи пом'якшити прояви алергії, дотримуючись кількох важливих рекомендацій.

1. Для купівлі гель-лаку рекомендується звертатися тільки до перевірених постачальників, щоб уникнути ризику придбання підробок. Перевагу слід віддавати відомим брендам, виробниками яких є надійні компанії, і переважно вибирати якісні гіпоалергенні продукти.

2. Перед тим як приступити до нанесення гель-лаку, важливо приділити увагу не тільки його складу, а й упевнитися, що продукт перебуває в робочому стані і не прострочений.

3. Перед початком манікюру обов'язково зробіть дезінфекцію рук за допомогою антисептика.

4. Під час виконання обрізного манікюру, важливо піклуватися про мікроранки, які можуть з'явитися. Для цього рекомендується обробити їх перекисом водню, оскільки він допомагає швидко загоїти ранки і запобігти можливим ускладненням. Однак, якщо у вас постійно виникають ранки внаслідок манікюру, можливо, варто розглянути альтернативні методи догляду за нігтями.
Однією з опцій може бути перехід на апаратний манікюр, який зазвичай менш травматичний для шкіри навколо нігтів. Також можна розглянути варіант нанесення декоративного покриття через добу після проведення гігієнічного манікюру. Це дасть змогу ранкам загоїтися і зменшить ризик їхнього ушкодження під час нанесення лаку або гель-покриття.

5. НЕ ПОПАДАТИ на кутикулу і шкіру навколо нігтя гель-лаком! А якщо все-таки це сталося, необхідно прибирати продукт спеціальним знежирювачем (краще дорогим і якісним) або спиртом.

6. Після завершення манікюрної процедури, важливо застосувати олію для догляду за кутикулою і масажними рухами нанести крем для рук. Цей крок не тільки надасть вашим рукам здорового і доглянутого вигляду, а й допоможе легко видалити будь-які дрібні і непомітні залишки гель-лаку з тонкої шкіри, якщо такі з'явилися.

7. Найкраще довірити процедуру апаратного манікюру досвідченому фахівцеві, який має відповідний сертифікат для роботи з подібними продуктами.


Як майстру вберегти себе?

1. Захищайте свою шкіру рук, використовуючи рукавички під час роботи.

2. Захистити дихальні шляхи - встановити манікюрну витяжку в кабінеті й окрему настільну витяжку-пилосос.

3. Для забезпечення безпеки та довговічності всіх засобів, що використовуються в роботі (включно з гель-лаками, матеріалами для нарощування нігтів і різними рідинами), рекомендується зберігати їх у спеціальній шухляді або на окремій полиці. Важливо уникати розміщення цих матеріалів поруч із вашим робочим місцем або іншими предметами.

4. Використовувати під час роботи маску та окуляри, а ще краще повний комплект професійного одягу: шапочка для волосся, фартух, маска, окуляри та спеціалізовані костюми (форми). Одноразову маску потрібно міняти або чистити після кожного клієнта, а окуляри захистять не тільки дихальні шляхи, а й очі від дрібного пилу. Багаторазова форма обов'язково переться окремо від інших речей (що частіше, то краще) і з дезрозчином відповідно до інструкції до препарату. У робочому одязі важливо, щоб він закривав зону грудей і пахви. Вони є ідеальним середовищем для можливого розвитку патогенних бактерій. Замість багаторазової форми, можна використовувати одноразові костюми або нарукавники, які утилізуються після кожного клієнта.

5. Використовувати тільки якісні матеріали.

6. Провітрювання приміщення і вологе прибирання всіх робочих поверхонь та інструментів. Прибирання слід проводити 2 рази на день: вранці та ввечері, а також після кожного клієнта.

Сподіваємося, що наша стаття буде корисною для вас у майбутньому.
Дата: 26.10.2020 12:50 Переглядів: 1853