Стерилізатор для манікюрних наборів – турбота про здоров'я клієнта

{ $article->title }}

Крім того, що манікюр - це процедура після якої у предстовітельніц слабкої статі однозначно підвищується самооцінка, це ще й дуже відповідальний і серйозний процес. З цього при недотриманні правил стерилізації можуть привести до різних проблем зі здоров'ям клієнта. Від професіоналізму і акуратності фахівця залежить не тільки красивий манікюр, але і стан здоров'я клієнта. Кожен майстер обов'язково повинен стерилізованих манікюрні інструменти і приладдя в уникнення поганих наслідків здоров'ю клієнта. Тому обов'язковим інструментом в салоні краси є стерилізатор за допомогою якого проводиться дезінфекція та очищення приладів після кожного застосування.

Для початку давайте розберемося, що вдає із себе процес дезінфекції та стерилізації. Майстрами зазвичай проводяться такі заходи для очищення і знезараження манікюрних наборів які діляться на наступні етапи:

1.Дезінфекція поєднана з предстерілізацонной очищенням в ультразвуковій ванні - При використанні ультразвукової ванни можливе суміщення дезінфекції та очищення в одному етапі. Вийміть з ванни лоток для інструментів і заповніть ванну водою до позначки. Ємність ванни - приблизно 0,7 л. Увага, температура води повинна бути не менше 18 ° С! Додайте дезінфікуючий засіб. Для дозування деззасоби можна використовувати мірний стаканчик, або простий одноразовий шприц.
Додайте інструменти в гратчастому лотку і помістіть лоток в ванну. нструменти повинні бути повністю покриті дезинфікуючим розчином. Увімкніть ультразвукову ванну на 15 хвилин.

2.Ретельно промити водою і висушити - Після ультразвукової обробки інструменти слід промити чистою водою і ретельно висушити. Потім уважно огляньте інструменти. На них не повинно залишатися слідів крові, залишків шкіри та інших забруднень, подряпин і відколів.

3.Cтерилізація - Помістіть інструменти в самоклеючі крафт-пакети для стерилізації та запечатайте їх. Стерилізують інструменти в сухожарові шафі при температурі 180 ° С, протягом 1 години. Не перевищуйте зазначену температуру і час витримки! Навіть короткочасне перевищення температури вище 180 ° С може призвести до зниження міцності інструментів, і вони втратять свою цінність.

4. Зберігання - Зберігайте простерилізувати інструмент не виймаючи з крафт-пакетів, до наступного використання. Рекомендується зберігання в ультрафіолетовій камері, або, при її відсутності - в герметичних боксах. У запечатаному крафт-пакеті інструменти зберігають стерильність до 30 діб.

Як ви помітили всі етапи дуже важливі, і якщо один з етапів майстер уникне, надалі це негативно відіб'ється на здоров'ї клієнта.

Що таке ультрафіолетовий шафа?

Ультрафолетовий шафа або УФ шафа- це прилад для зберігання раніше дезінфікувати і стерелезірованного інструменту з використанням лампи ультрафіолетового кольору. Вбиває найпростіші типи мікробів, наприклад вірусні і простудні. УФ шафа користується великим попитом як в салонах краси, так і у домашніх майстрів нігтьового і перукарського сервісу.


Інструкція по використанню УФ - шафи:
1. підключити прилад до електромережі.
2. покласти інструменти в УФ шафа.
3. включити, натиснувши кнопку.
4. вимкнути після стерилізації кнопку і шнур з розетки.

Теперь о препаратах для стерилизайии маникюрных инструментов.

Крафт-пакети для стерилізації манікюрних інструментів

Пакети для стерилізації застосовуються для підтримки стерильності інструментів при зберіганні. Завдяки широкому діапазону розмірів, зручні для стерилізації будь-якого виду інструментів.
На зовнішній стороні крафт пакетів, нанесений індикатор, який після стерилізації (наприклад, в сухожарові шафі) змінює свій колір, завдяки чому можна легко визначити завершення процедури обробки.
Паперові пакети для стерилізації манікюрних інструментів не вимагають додаткового обладнання, так як мають клейкий шар.
Пакети є одноразовими. Після використання утилізуються зі звичайними побутовими відходами.
Найчастіше на конвертах є вбудований один або два хімічних індикатора 1 класу, які зміною свого кольору повідомляють про те, що пакет закладався на стерилізацію.
Тільки внутрішні індикатори, що знаходяться всередині пакетів, підтверджують правильність всієї проведеної стерилізаційної роботи.
За санітарними правилами, розтин пакетів відбувається безпосередньо перед клієнтом.

Стерилізація манікюрних інструментів в сухожарові шафі

Для стерилізації манікюрних інструментів в сухожарові шафі застосовуються крафт-пакети. До складу крафтового паперу входять маслянисті з'єднання, за рахунок яких вона витримує високі температури.
Щоб крафтового пакети не виділяли неприємний запах і не згорали, необхідно дотримуватися температурного режиму. Оптимальна температура для стерилізації в сухожарові шафі для Крафт - 160 ° C на 150 хвилин і 180 ° C на 60 хвилин.

Засоби дезінфекції інструментів для манікюру

Сучасний ринок пропонує величезний вибір засобів для дезінфекції інструментів для манікюру, ми розповімо вам про найбільш затребуваних і популярних які найчастіше застосовують професійні майстри в своїй роботі.
- Аламинол - до складу засобу входять такі речовини, як хлориду алкілдиметилбензиламоній і гліоксаль, що допомагають якісно придушити активність збудників туберкульозу, вірусних інфекцій, ВІЛ, герпесу, гепатиту, ентеро і рота-вірусів, грибків класу Candida та інших.
- Эстилодез - дане стредств є одним з найбільш затребуваних на ринку, виду свій високу ефективність і доступною вартості. У його склад входить безліч діючих речовин, наприклад, алкілдиметилбензиламоній і Дідецілдіметіламмоній хлорид, що є поверхнево активними речовинами (ПАР), гуанидин, ЧАС та інші.
- МультиДез - Ще один, затребуваний препарат для дезінфекції. Він теж досить популярний через свою ефективності та низької вартості. Хімічний склад даного препарат досить простий, він містить тільки гуаніда і кілька видів ПАР, чого цілком вистачає для знищення бактерій, вірусів, грибків і бактерій. Це засіб не викликає корозії на металах, не закріплює біологічний (органічний) сміття, не боїться заморожування і розморожування, а також має миючі властивості і якості.
- Оптимакс - Ще один, затребуваній препарат для дезінфекції. ВІН теж Досить Популярний через свою ефектівності та нізької вартості. Хімічний склад даного препарат Досить простий, ВІН містіть только гуаніда и кілька відів ПАР, чого Цілком вістачає для знищення бактерій, вірусів, грібків и бактерій. Це засіб НЕ віклікає корозії на металах, що не закріплює біологічний (органічний) сміття, що не боїться заморожування и розморожування, а такоже має миючі Властивості и якості.

Стерилізатори, які призначені для дезінфекції манікюрного приладдя майстра з манікюру та педикюру, бувають декількох видів. Розглянемо основні види стерилізаторів, які найчастіше використовують майстри.

Різновиди і особливості стерилізаторів для манікюрних інструментів
Стерилізатор- це прилад, який впливає на манікюрні інструменти різними випромінюваннями або іншим способом, тим самим вбиваючи бактерії і мікроби, присутні на них.

-Кулькові (кварцові). Проводять повну стерилізацію за лічені секунди (від 5 до 15 с) і здійснюється обробка інструментів, їх повна дезінфекція, а також знищення бактерій і носіїв різних захворювань. У такому пристрої, завдяки повітряному способу нагріву кварцових кульок, відбувається глибока стерилізація. У сердньої нагріває предмети до 250 градусів.

-Сухожарової шафа. Один з найбільш популярних стерилізаторів для манікюру, принцип дії якого заснований на термічній обробці, призначений для суцільнометалевих приладів. Дезінфекція проходить шляхом нагрівання інструментів до потрібної температури. В середньому обробка металевих приладів для манікюру відбувається при температурі від 200 до 260 C⁰. Час роботи даного засобу для стерилізації манікюрних інструментів залежить від конкретної моделі, а також від температури обробки і становить від 30 до 120 хвилин.

-Ультразвуковий. Забезпечує досить делікатний режим очищення та дезінфекції і повністю безпечний для абсолютно будь-яких приладів. Принцип роботи стерилізатора полягає в застосуванні ультразвуку і дезинфікуючого розчину. Такий стерилізатор підійде для манікюрних і перукарських інструментів, а також прикрас ультразвукової стерилізатор підійде.Переваги та недоліки стерилізаторів для манікюру

-Кулькові (кварцові). Переваги: одновремено можуть використовувати кілька майстрів, не споживає багато енергії, компактний, стійкий, тривалий термін служби.
Недоліки: Висока ціна, необхідність регулярної заміни наповнювача, можливість обробки тільки тих інструментів, які витримують високу температуру, неминуча деформація і поступове притуплення інструмента.
-Сухожарової шафа. Переваги: стерилізується вся поверхня інструменту, Гарячий сухе повітря в сухожар виключає корозію металевих інструментів і ерозію скляних поверхонь, дозволяє зберегти їх цілісність і фізичні властивості, що стерилізує агентом в даному випадку є сухе тепло, що володіє чудовими проникаючими властивостями практично для будь-яких матеріалів.
Недоліки: Висока вартість, тривалий час стерилізації, перед стерилізацією слід обов'язково переконатися, що предмети є термостійкими.
- Ультразвукові (ультразвукові мийки). Переваги: абсолютно безпечний в роботі, з ними можна не тільки стерилізувати, а й зберігати інструменти до наступного використання, швидкість стерилізації, універсальність - прекрасно підходить для манікюрних інструментів з різних матеріалів - будь-яких видів металу, пластику, скла, кераміки, можливість не використовувати дезінфікуючий засіб, який, може роз'їдати поверхню інструментів.
Недоліки: обробки в такому апараті недостатньо для повного усунення всіх бактерій і вірусів.

Ультразвукові мийки - стерилізатори визнані одними з найефективніших для обробки манікюрних інструментів. Вони не тільки не ушкоджують їх поверхню, але і відновлюють початковий блиск і чистоту. Трохи поговоримо про них.

Що необхідно знати про ультразвукових мийок

Ультразвукова мийка або ванна – це пристрій для дезінфекції та очищення інструментів від нальоту, залишків органіки та інших забруднень. Мийка впливає на поверхню приладів за допомогою лопаються бульбашок і їх переміщення по робочій порожнині під впливом ультразвуку.
УЗ - мийка застосовується спільно з рідиною - дезрозчином на етапі дезінфекції або передстерилізаційного очищення. Процес дезінфекції в УЗ мийці проходить швидше, ніж у звичайній ванні або контейнері з дезінфекційним розчином.

Стерилізатори на основі ультразвуку можуть мати деякі відмінності: потужність випромінювання, обсяги та інші технічні характеристики.

Види УЗ - мийок виходячи з ваги, розміру, потужності і рівня рідини

На ринку існують такі види УЗ - мийок:

- УЗ-мийки з: вагою - 780 м, розміром 20х12,5х14 см, потужністю 50 Ватт, чистота ультразвуку - 42 кГц, рівень рідини 600 мл.
- УЗ-мийки з: вагою - 1200 р розміром 20х19,5х15 см, потужністю 50 Ватт, чистота звуку 42 кГц, рівень рідини 600 мл.
- УЗ-мийки з: вагою - 1270 р розміром 22х13,8х14,1 см, потужністю 60 Ват, чіcтота звуку 42 кГц, рівень рідини - 650 мл.
- УЗ-мийки з: вагою - 1700 р розміром 23х18,5х16 см, потужністю 70 Ватт, чіcтота звуку 42 кГц, рівень рідини - 1100 мл.
- УЗ-мийки з: вагою - 2200 р розміром 26,5х23х18 см, потужністю 160 Ватт, чіcтота звуку 35 кГц, рівень рідини - 1700 мл.
- УЗ-мийки з: вагою - 3600 р розміром 38,5х23,4х19,3 см, потужністю 150 Ватт, чіcтота звуку 35 кГц, рівень рідини - 2500 мл.
- УЗ-мийки з: вагою - 7800 р розміром 51,5х30,5х24 см, потужністю 300 Ватт, чіcтота звуку 35 кГц, рівень рідини - 5000 мл.

Практичні рекомендації щодо використання ультразвукового устаткування

Є кілька тонкощів у експлуатації з ультразвукових мийок, які здатні продовжити термін їх служби і полегшити життя майстру.

- Інструменти в ванні розміщуйте тільки в спеціальному сітчастому контейнері, який входить в комплект. Ні в якому разі не укладайте їх безпосередньо на дно! Це може викликати поломку пристрою, оскільки проходжень ультразвуку буде порушено.
- Після завершення УЗ-очищення обов'язково промивайте інструменти проточною водою, щоб видалити з порожнин і з поверхні забруднене розчин.
- Не вмикайте УЗ мийку, коли вона не заповнена рідиною або коли рівень розчину недостатній для нормальної роботи.
- Коли мийка не використовується, вона повинна не тільки знаходиться в відключеному стані, але і бути фізично відключена від електромережі.
- Встановлюйте ультразвукову мийку в такому місці, щоб вона нікому не заважала, ні за що не чіплялася і без натягу мережевого шнура підключалася до розетки.
- Розташовуйте ванну в приміщенні за щільно закривається дверима, ні в якому разі не в загальному залі. Незважаючи на хороший захист, все одно вона поширює високочастотні звукові коливання.

І на завершення ми скажемо вам які параметри слід врахувати при виборі стерилізатора для манікюру.

Параметри при виборі стерилізатора для манікюру

- Необхідна ступінь очищення.
- Розмір приладу і кількість поміститься інструментів.
- Температурний режим.
- Необхідний час для повної обробки.
- Вартість приладу.

Як ви зрозуміли, стерилізація це дуже важливий процес у виконанні манікюру. Тому обов'язково застосовуйте його! Як? Все вищесказане одночеачно допоможе Вам!

Читайте також:
Дата: 23.09.2020 15:57 Переглядів: 875