Стерилізатор для манікюрних інструментів

Стерилізатор для манікюрних інструментів
Крім того, що манікюр - це процедура, після якої у представниць слабкої статі однозначно підвищується самооцінка, це ще й дуже відповідальний і серйозний процес. У разі недотримання правил стерилізації, це може призвести до різних проблем зі здоров'ям клієнта. Від професіоналізму й акуратності фахівця залежить не тільки гарний манікюр, а й стан здоров'я клієнта. Кожен майстер обов'язково має стерилізувати манікюрні інструменти та приладдя, щоб уникнути поганих наслідків для здоров'я клієнта. Тому обов'язковим інструментом у салоні краси є стерилізатор, за допомогою якого проводиться дезінфекція та очищення приладів після кожного застосування.

Давайте почнемо з роз'яснення процесів дезінфекції та стерилізації, які відіграють важливу роль у забезпеченні безпеки під час проведення манікюру. Ці етапи зазвичай містять такі дії:

1. Дезінфекція поєднана з передстерилізаційним очищенням в ультразвуковій ванні. При використанні ультразвукової ванни можливе поєднання дезінфекції та очищення в одному етапі. Вийміть з ванни лоток для інструментів і заповніть ванну водою до позначки. Ємність ванни - приблизно 0,7 л. Увага, температура води має бути не менше 18°С! Додайте дезінфікуючий засіб. Для дозування деззасобу можна використовувати мірний стаканчик, або простий одноразовий шприц. Розмістіть інструменти в решітчастому лотку і помістіть лоток у ванну. Інструменти мають бути повністю покриті дезінфекційним розчином. Увімкніть ультразвукову ванну на 15 хвилин.

2. Ретельно промити водою і висушити. Після ультразвукової обробки інструменти слід промити чистою водою і ретельно висушити. Потім уважно огляньте інструменти. На них не повинно залишатися слідів крові, залишків шкіри та інших забруднень, подряпин і відколів.

3. Стерилізація. Помістіть інструменти в самоклейні крафт-пакети для стерилізації та запечатайте їх. Стерилізуйте інструменти в сухожаровій шафі за температури 180°С, протягом 1 години. Не перевищуйте зазначену температуру і час витримки! Навіть короткочасне перевищення температури вище 180°С може призвести до зниження міцності інструментів, і вони втратять свою цінність.

4. Зберігання. Зберігайте простерилізований інструмент, не виймаючи з крафт-пакетів, до наступного використання. Рекомендується зберігання в ультрафіолетовій камері, або, за її відсутності, - у боксах, що герметично закриваються. У запечатаному крафт-пакеті інструменти зберігають стерильність до 30 діб.


Що таке ультрафіолетова шафа? 

Ультрафіолетова шафа або УФ шафа - це прилад для зберігання раніше дезінфікованого і стерилізованого інструменту з використанням лампи ультрафіолетового кольору. Вбиває найпростіші типи мікробів, наприклад вірусні та застудні. УФ шафа має великий попит як у салонах краси, так і в домашніх майстрів нігтьового та перукарського сервісу. 

Інструкція з використання УФ - шафи:

1. Підключити прилад до електромережі.
2. Покласти інструменти в УФ шафу.
3. Увімкнути, натиснувши кнопку.
4. Вимкнути після стерилізації кнопку і шнур із розетки.


Крафт-пакети для стерилізації манікюрних інструментів

Пакети для стерилізації застосовуються для підтримки стерильності інструментів під час зберігання. Завдяки широкому діапазону розмірів, зручні для стерилізації будь-якого виду інструментів. На зовнішній стороні крафт пакетів нанесено індикатор, який після стерилізації (наприклад, у сухожаровій шафі) змінює свій колір, завдяки чому можна легко визначити завершення процедури обробки. Паперові пакети для стерилізації манікюрних інструментів не потребують додаткового обладнання, оскільки мають клейкий шар. Пакети є одноразовими. Після використання утилізуються з побутовим сміттям. Найчастіше на конвертах є вбудований один або два хімічні індикатори 1 класу, які зміною свого кольору повідомляють про те, що пакет закладався на стерилізацію. Тільки внутрішні індикатори, що знаходяться всередині пакетів, підтверджують правильність усієї проведеної стерилізаційної роботи. За санітарними правилами, розкриття пакетів відбувається безпосередньо перед клієнтом.


Стерилізація манікюрних інструментів у сухожаровій шафі

Для стерилізації манікюрних інструментів у сухожаровій шафі застосовуються крафт-пакети. До складу крафтового паперу входять маслянисті сполуки, завдяки яким він витримує високі температури. Щоб крафтові пакети не виділяли неприємний запах і не згорали, необхідно дотримуватися температурного режиму. Оптимальна температура для стерилізації в сухожаровій шафі для крафтів - 160°C на 150 хвилин і 180°C на 60 хвилин.


Засоби дезінфекції інструментів для манікюру

Сучасний ринок пропонує величезний вибір засобів для дезінфекції інструментів для манікюру, ми розповімо вам про найбільш затребувані та популярні, які найчастіше застосовують професійні майстри у своїй роботі.

Аламінол - до складу засобу входять такі речовини, як хлориду алкілдиметилбензиламоній і гліоксаль, що допомагають якісно придушити активність збудників туберкульозу, вірусних інфекцій, ВІЛ, герпесу, гепатиту, ентеро- і рота-вірусів, грибків класу Candida та інших.

Естилодез - цей засіб є одним з найбільш затребуваних на ринку, з огляду на свою високу ефективність і доступну вартість. До його складу входить безліч діючих речовин, наприклад, алкілдиметилбензиламоній і дідецилдиметиламоній хлорид, які є поверхнево активними речовинами (ПАР), гуанідин, ЧАС та інші.

МультиДез - Ще один, затребуваний препарат для дезінфекції. Він теж досить популярний через свою ефективність і низьку вартість. Хімічний склад цього препарату доволі простий, він містить тільки гуаніди і кілька видів ПАР, чого цілком вистачає для знищення бактерій, вірусів, грибків і мікробів. Цей засіб не викликає корозії на металах, не закріплює біологічне (органічне) сміття, не боїться заморожування і розморожування, а також має мийні властивості та якості.

Оптимакс - варто відзначити не менш затребуваний препарат для дезінфекції, вартість якого доступна для кожного. Це теж концентрат, який розводиться звичайною водопровідною водою в пропорції один до п'ятдесяти. Хімічний склад речовини ґрунтується на розчині п'ятивідсоткового N,N-біс(3-амінопропіл) додециламіну, неіоногенних ПАР та інгібіторі корозії.

270 купили
ID: 12345
155 купили
ID: 12346
 
Стерилізатори, які призначені для дезінфекції манікюрного приладдя майстра з манікюру та педикюру, бувають декількох видів. Розглянемо основні види стерилізаторів, які найчастіше використовують майстри.


Стерилізатор для манікюру: види та особливості

Стерилізатор - це прилад, який впливає на манікюрні інструменти різними випромінюваннями або в інший спосіб, у такий спосіб вбиваючи бактерії та мікроби, присутні на них.

- Кулькові (кварцові). Проводять повну стерилізацію за лічені секунди (від 5 до 15 с) і здійснюють обробку інструментів, їх повну дезінфекцію, а також знищення бактерій і носіїв різних захворювань. У такому пристрої, завдяки повітряному способу нагрівання кварцових кульок, відбувається глибока стерилізація. У середньому нагріває предмети до 250 градусів.

- Сухожарова шафа. Один з найбільш популярних стерилізаторів для манікюру, принцип дії якого заснований на термічній обробці, призначений для суцільнометалевих приладів. Дезінфекція проходить шляхом нагрівання інструментів до потрібної температури.  В середньому обробка металевих приладів для манікюру відбувається при температурі від 200 до 260 C⁰. Час роботи цього засобу для стерилізації манікюрних інструментів залежить від конкретної моделі, а також від температури обробки і становить від 30 до 120 хвилин.

- Ультразвуковий. Забезпечує доволі делікатний режим очищення і дезінфекції та повністю безпечний для абсолютно будь-яких приладів. Принцип роботи стерилізатора полягає в застосуванні ультразвуку і дезінфекційного розчину. Такий стерилізатор підійде для манікюрних і перукарських інструментів, а також прикрас ультразвуковий стерилізатор підійде.


Переваги та недоліки стерилізаторів для манікюру
 
- Кулькові (кварцові).
Переваги: одночасно можуть використовувати кілька майстрів, не споживає багато енергії, компактний, стійкий, тривалий термін служби.  
Недоліки: Висока ціна, необхідність регулярної заміни наповнювача, можливість обробки тільки тих інструментів, які витримують високу температуру, неминуча деформація і поступове притуплення інструменту.

134 купили
ID: 11050
312 ₴
72 купили
ID: 12324
9 купили
ID: 12537
 
-Сухожарова шафа. Переваги: стерилізується вся поверхня інструменту, Гаряче сухе повітря в сухожарі унеможливлює корозію металевих інструментів та ерозію скляних поверхонь, дає змогу зберегти їхню цілісність та фізичні властивості, стерилізуючим агентом у цьому разі є сухе тепло, яке володіє чудовими проникаючими властивостями практично для будь-яких матеріалів. 
Недоліки: Висока вартість, тривалий час стерилізації, перед стерилізацією слід обов'язково переконатися, що предмети є термостійкими.

177 купили
ID: 6993
1 476 ₴
(5)
198 купили
ID: 12709
859 ₴
 
- Ультразвукові (ультразвукові мийки). Переваги: абсолютно безпечні в роботі, з ними можна не тільки стерилізувати, а й зберігати інструменти до наступного використання, швидкість стерилізації, універсальність - прекрасно підходить для манікюрних інструментів з різних матеріалів - будь-яких видів металу, пластику, скла, кераміки, можливість не використовувати дезінфікуючий засіб, який може роз'їдати поверхню інструментів. 
Недоліки: обробки в такому апараті недостатньо для повного усунення всіх бактерій і вірусів.

Ультразвукові мийки - стерилізатори визнані одними з найефективніших для обробки манікюрних інструментів. Вони не тільки не пошкоджують їхню поверхню, а й відновлюють початковий блиск і чистоту.  Трохи поговоримо про них.


Що необхідно знати про ультразвукові мийки

Ультразвукова мийка або ванна – це пристрій для дезінфекції та очищення інструментів від нальоту, залишків органіки та інших забруднень. Мийка впливає на поверхню приладів за допомогою бульбашок, що лопаються, і їхнього переміщення по робочій порожнині під впливом ультразвуку. 
УЗ - мийка застосовується спільно з рідиною - дезрозчином на етапі дезінфекції або передстерилізаційного очищення. Процес дезінфекції в УЗ мийці проходить швидше, ніж у звичайній ванні або контейнері з дезінфекційним розчином.
Стерилізатори на основі ультразвуку можуть мати деякі відмінності: потужність випромінювання, обсяги та інші технічні характеристики.
Види УЗ - мийок

На ринку існують такі види УЗ-мийок:

- УЗ-мийки з: вагою - 780 г., розміром 20х12,5х14 см, потужністю 50 Ватт, чистота ультразвуку - 42 кГц, рівень рідини 600 мл.
- УЗ-мийки з: вагою - 1200 г., розміром 20х19,5х15 см, потужністю 50 Ватт, чистота звуку - 42 кГц, рівень рідини - 600 мл.
- УЗ-мийки з: вагою - 1270 г., розміром 22х13,8х14,1 см, потужністю 60 Ватт, чистота звуку 42 кГц, рівень рідини - 650 мл.
- УЗ-мийки з: вагою - 1700 г., розміром 23х18,5х16 см, потужністю 70 Ватт, чистота звуку 42 кГц, рівень рідини - 1100 мл.
- УЗ-мийки з: вагою - 2200 г., розміром 26,5х23х18 см, потужністю 160 Ватт, чистота звуку 35 кГц, рівень рідини - 1700 мл.
- УЗ-мийки з: вагою - 3600 г., розміром 38,5х23,4х19,3 см, потужністю 150 Ватт, чистота звуку 35 кГц, рівень рідини - 2500 мл.
- УЗ-мийки з: вагою - 7800 г., розміром 51,5х30,5х24 см, потужністю 300 Ватт, чистота звуку 35 кГц, рівень рідини - 5000 мл.


Практичні рекомендації щодо використання ультразвукового обладнання

Є кілька тонкощів в експлуатації з ультразвукових мийок, які здатні подовжити термін їхньої служби і полегшити життя майстру:

- Інструменти у ванні розміщуйте тільки в спеціальному сітчастому контейнері, який входить до комплекту. У жодному разі не укладайте їх безпосередньо на дно! Це може спричинити поломку пристрою, оскільки проходження ультразвуку буде порушено.

- Після завершення УЗ-очищення обов'язково промивайте інструменти проточною водою, щоб видалити з порожнин і з поверхні забруднений розчин.

- Не вмикайте УЗ мийку, коли вона не заповнена рідиною або коли рівень розчину недостатній для нормальної роботи. 

- Коли мийка не використовується, вона повинна не тільки перебувати у вимкненому стані, а й бути фізично вимкненою від електромережі. 

- Встановлюйте ультразвукову мийку в такому місці, щоб вона нікому не заважала, ні за що не чіплялася і без натягу мережевого шнура підключалася до розетки.

- Розташовуйте ванну в приміщенні за дверима, що щільно зачиняються, у жодному разі не в загальному залі. Незважаючи на хороший захист, все одно вона поширює високочастотні звукові коливання.


Як вибрати стерилізатор для манікюру

Вибір стерилізатора для манікюру - важливе завдання, яке допоможе забезпечити безпеку і гігієнічність процедур. Для того щоб зробити правильний вибір, слід врахувати кілька ключових аспектів:

- Тип стерилізатора: Існує кілька різновидів стерилізаторів, такі як ультрафіолетові (УФ) стерилізатори, а також автоклави. УФ стерилізатори підходять для невеликих інструментів і потребують спеціальних ультрафіолетових ламп. Автоклави - більш потужні пристрої, які працюють з високим тиском і температурою, підходять для стерилізації великої кількості інструментів і більш надійні щодо знищення бактерій і вірусів.

- Обсяг роботи: Вибір стерилізатора має відповідати обсягу роботи, який ви плануєте. Якщо ви працюєте в маленькій студії або салоні, ультрафіолетовий стерилізатор може бути цілком достатнім. Для великих салонів або клінік рекомендується розглянути автоклав.

- Ефективність стерилізації: Важливо упевнитися, що обраний стерилізатор здатний надійно знищувати бактерії, віруси і грибки. Зверніть увагу на сертифікацію і стандарти безпеки, яким відповідає пристрій.

- Зручність використання: Під час вибору стерилізатора зверніть увагу на його зручність в експлуатації. Ультрафіолетові стерилізатори часто компактніші та мобільніші, тоді як автоклави вимагають спеціальних умов і обслуговування.

- Бюджет: Стерилізатори різних типів мають різні ціни. Визначте свій бюджет і спробуйте знайти пристрій, який поєднує в собі оптимальне співвідношення ціни та якості.

- Рекомендації та відгуки: Перед купівлею стерилізатора почитайте відгуки інших фахівців у манікюрі та дотримуйтесь рекомендацій шанованих професіоналів.

Не забувайте, що правильна стерилізація інструментів - ключовий аспект у забезпеченні безпеки та здоров'я ваших клієнтів, тому вибір стерилізатора слід розглядати як серйозне вкладення у ваш бізнес.
Дата: 23.09.2020 15:57 Переглядів: 1002