Домашній манікюр може бути нічим не гіршим за салонний - якщо ви уникаєте поширених помилок. Навіть за наявності хороших інструментів і якісного лаку результат може підвести, якщо упустити важливі деталі. Розберемо найчастіші промахи, які заважають досягти ідеального результату.
1. Обрізання кутикули
Пам'ятайте: що частіше ви зрізаєте кутикулу, то активніше вона починає рости. Якщо для волосся це корисно, то у випадку з кутикулою - навпаки. Не використовуйте щипчики для обрізного манікюру - домогтися ідеально рівного зрізу все одно не вийде. Замість цього краще наберіться терпіння і дайте кутикулі "відпочити" 1-2 місяці, не зрізуючи її зовсім.
Замість обрізання регулярно доглядайте за шкірою навколо нігтя: наносьте олію або живильний крем. Спочатку може здатися, що ситуація тільки погіршується, але насправді вже за деякий час кутикула стане тоншою, м'якшою і ростиме набагато повільніше.
2. Надмірна кількість шарів лаку

Рекомендується наносити не більше трьох шарів лаку. Між кожним шаром необхідно робити паузу не менше 5 хвилин, а краще - 10, щоб покриття добре просохло і трималося довше.
3. Стрижка нігтів під корінь
Власниці неідеальної форми нігтів часто роблять одну й ту саму помилку - зрізають нігті під корінь. Але для правильного формування вільного краю необхідно залишати хоча б 1 мм. Ніколи не обрізайте нігті ножицями - це може призвести до розшарування і ламкості. Якщо ви хочете вкоротити нігті, краще акуратно підпилюйте їх пилкою, рухаючись від краю до центру. Уникайте пиляння в обидва боки - це послаблює нігтьову пластину.
4. Зрізання бічних валиків
Жорстка шкіра по краях нігтьового ложа доставляє масу незручностей. Але не поспішайте братися за ножиці! Зрізати шкіру ідеально рівно не вийде - з'являться мікрозадирки, які вже за кілька днів перетворяться на болючі тріщинки. Замість цього використовуйте металеву або скляну пилку: акуратно шліфуйте огрубілу шкіру вздовж бічних валиків до гладкості. Повторюйте процедуру раз на тиждень - і забудьте про неприємні відчуття!
5. Непідготовлена кутикула
Якщо кутикула жорстка, акуратно зрушити або видалити її буде складно - це означає, що під час нанесення лаку вона напевно забрудниться. Якщо ви досі неправильно доглядали за кутикулою, рекомендуємо почати регулярний догляд. Один-два рази на тиждень наносьте на кутикулу спеціальну олію або жирний живильний крем - це допоможе пом'якшити шкіру і полегшити подальший манікюр.
6. Струшування флакончика з лаком
Якщо струшувати флакон з лаком, у його складі утворюються повітряні бульбашки, які потім можуть потрапити на нігті та зіпсувати манікюр. Щоб уникнути цього, краще акуратно покатати флакон між долонями або повільно перевертати його туди-сюди.
7. Нанесення лаку відразу після знежирення нігтів
Після знежирення нігтів дайте рідині повністю висохнути - достатньо почекати 2-3 хвилини перед нанесенням лаку. Це забезпечить більш якісне зчеплення покриття і подовжить стійкість манікюру.
8. Нерівний шар лаку
Якщо ви вибрали неоновий або яскравий відтінок лаку, покриття може лягти нерівномірно. Щоб колір вийшов насиченим і рівним, перед нанесенням першого шару кольорового лаку нанесіть один шар білого лаку. Це забезпечить більш красивий і рівний результат.
9. Підпилювання нігтів по краях

Пам'ятайте, що спилювати потрібно тільки верхній край нігтя - бічні лінії повинні залишатися недоторканими, особливо якщо ніготь розширюється від основи до краю. У міру відростання нігті «скручуються»: бічні сторони злегка загинаються всередину, завдяки чому всі нігті поступово набувають класичної форми. Обов'язково перевірте і переконайтеся в цьому!
10. Зачіпання шкіри лаком
Щоб уникнути потрапляння лаку на шкіру навколо нігтів, нанесіть на шкіру тонкий шар вазеліну перед фарбуванням. Після висихання покриття видаліть залишки лаку зі шкіри за допомогою ватного диска або палички.
11. Недосушений лак
Якщо у вас під рукою немає спеціального засобу для сушіння лаку, скористайтеся простим і перевіреним способом: опустіть нігті в крижану воду на 2-3 хвилини, а потім акуратно змастіть їх олією. Такий метод допоможе закріпити покриття, запобігти змазуванню і зберегти манікюр акуратним навіть у домашніх умовах.
12. Чищення простору під нігтем кінчиком ножиць або пилочки
Під нігтями завжди накопичуються забруднення, тому цю зону необхідно регулярно очищати. Однак категорично не рекомендується робити це за допомогою ножиць, пилочки або інших твердих предметів - так ви ризикуєте пошкодити сполучні тканини між нігтем і шкірою. Якщо у вас немає спеціальної щіточки для догляду за нігтями, не біда: просто використовуйте стару зубну щітку. Це безпечний і ефективний спосіб підтримувати чистоту, не травмуючи чутливу ділянку під нігтем.